GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ostkupa 12044092
*
nr 1204 4092
Ostkupa
Keramik. Längd: 24
Kondition: slitage
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 19:21:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/9 15:50:31
1
100 kr
17/9 12:04:37
2
150 kr
17/9 14:26:13
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ostkupa
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Ostkupa
Kondition: slitage
nr 1204 4092
Ostkupa
Keramik. Längd: 24
Kondition: slitage
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/9 15:50:31 | 1 | 100 kr |
| 17/9 12:04:37 | 2 | 150 kr |
| 17/9 14:26:13 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ostkupa
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45



